abbas yanbasan kaç yaşında

Dünyanın en popüler platformlarından biri olan YouTube‘da popüler içerik üreticilerinden Abbas Yanbasan kaç yaşında, kimdir, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Abbas hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Abbas Yanbasan kimdir?

Bir dönemler oldukça popüler olan Abbas, içerik üreticisidir. Dlive ve YouTube için içerik üretmekte. YouTube serüvenine Metin 2 ile başlayan Abbas, daha sonrasında başka oyunlarında videolarını çekerek devam etti. Şu anlık YouTube videolarına nazaran daha çok yayın odaklı çalışıyor, Abbas’ın YouTube kanalında 596 bin abonesi, Instagram‘da 225 bin takipçisi bulunuyor.

abbas yanbasan kaç yaşında 2

Abbas Yanbasan kaç yaşında?

Abbas, 1994 yılında İstanbul‘da dünyaya gelmiştir.

Abbas Yanbasan nereli?

Abbas, Adanalıdır fakat İstanbul‘da yaşamaktadır.

YouTube Nedir?

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

YouTube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS, BBC, Vevo, Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da YouTube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır. Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilirken onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilirler. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir.