doğanay oğuz kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Doğanay Oğuz namı diğer deliyiz.46 kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Doğanay Oğuz hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Doğanay Oğuz Deliyiz.46 Kimdir?

doğanay oğuz kaç yaşında

Doğanay, TikTok fenomenidir. 1.70 Boyunda olan Doğanay 50 KG‘dır, burcu bilinmiyor. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Doğanay’ın TikTok‘da 5.2 milyondan fazla takipçisi ve 200 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 591 binden fazla abonesi, Instagram‘da 815 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Doğanay Oğuz Deliyiz.46 Kaç Yaşında?

Doğanay, 2001 yılında Ağrı‘da doğmuştur ve şuan 20 yaşındadır.

Doğanay Oğuz Deliyiz.46 Nereli?

Doğanay, doğma büyüme Ağrılıdır fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@deliyiz.46Kesmeli yapıştırmalı videolarda bi hoş oluyo 😅##Dofc♬ Şevko – Burhan Toprak

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.