eda sakız kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Eda Sakız kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Eda Sakız hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Eda Sakız Kimdir?

eda sakız kaç yaşında

Eda Sakız, TikTok fenomenidir. 1.68 Boyunda olan Eda 55 KG‘dır, burcu bilinmiyor. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Eda’nın TikTok‘da 3.2 milyondan fazla takipçisi ve 209 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 404 binden fazla abonesi, Instagram‘da 676 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Eda Sakız Kaç Yaşında?

Eda, 1999 yılında Mersin‘de doğmuştur ve şuan 22 yaşındadır.

Eda Sakız Nereli?

Eda, doğma büyüme Mersinlidir fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@edasakizzYine attığım bütün videolar ihlal yiyor beni salarmısınız ?♬ оригинальный звук – user1548818684450

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.