lvbel c5 kimdir

Türkiye’nin popüler rap sanatçılarından Lvbel C5 son zamanlarda oldukça popüler olmuş durumda. Çoğu dinleyicileri Lvbel C5 hakkında çoğu şeyi merak ediyor. Lvbel C5 kimdir, Lvbel C5 kaç yaşında, Lvbel C5 gerçek adı gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Lvbel C5 Kimdir?

lvbel c5 kaç yaşında

Lvbel C5 kimdir? Lvbel C5, Rap sanatçısıdır. 1.83 boyunda olan Lvbel C5 75 KG‘dır. Rap hayatına “Drop” parçasıyla başlayan Lvbel C5 daha sonrasında çıkarttığı Zor, Aynen Öyle gibi parçalarla dinleyicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Temmuz 2021‘de Batuflex ile birlikte çıkarttığı “ralli ‘babe,” parçası YouTube ve Spotify platformlarında toplamda 16 milyon dinlenmeyi geçti. Lvbel C5’in Instagram‘da 120 binden fazla takipçisi, YouTube‘da 42 binden fazla abonesi, Spotify’da 1 milyon 174 binden fazla dinleyicisi bulunuyor.

Lvbel C5 Kaç Yaşında?

Lvbel C5’in yaşı hakkında kesin bir şey bilinmiyor.

Lvbel C5 Nereli?

Lvbel C5, doğma büyüme İstanbulludur ve şu an İstanbul‘da yaşamaktadır fakat aslen Sakarya’lıdır.

Lvbel C5 Gerçek Adı?

Lvbel C5 kimdir hakkında en çok merak edilen soru Lvbel C5’in tam adı henüz bilinmiyor sadece ilk isminin Burak olduğu biliniyor soyadı hakkında henüz bilgi yok.

Spotify

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Rap

Rap “kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı” içerir ve müzikal benzeri tarzlarda yapılabilmektedir. Rap’in bileşenleri “içerik” , “akış” ve “sunum”dan oluşmaktadır. Rap, spoken word‘den farklıdır çünkü genellikle müzik eşliğinde icra edilir. Rap, hip hop müziğinin temel bileşenlerinden biridir ve özellikle bu türle ilişkilendirilir ancak rapin kökenleri hip-hop kültüründen öncesine dayanmaktadır. Modern rap’in en eski örnekleri, Batı Afrika griot geleneğine dayanmaktadır.. Rap’in “Rhytm And Poem” veya “Rhytmic African Poetry” sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak “ağır eleştiri” anlamına gelmektedir.

Rap, sözlerin müziğin tempo ve ritmine uyarlanarak söylendiği bir yapıdadır. Rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir ve rap içinde çeşitli alt türler oluşmuştur. Bunlara örnek olarak Gangsta, G-funk, Hardcore, Party ve Pesimist rap gibi örnekler gösterilebilir.