organize kaç yaşında

Türkiye’nin popüler rap sanatçılarından Organize Real son zamanlarda oldukça popüler olmuş durumda. Çoğu dinleyicileri Organize hakkında çoğu şeyi merak ediyor. Organize kimdir, Organize kaç yaşında, Organize gerçek adı gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Organize kimdir?

Organize, Rap sanatçısıdır. 1.80 boyunda olan Furkan 70 KG‘dır. Rap hayatına “Shawty” parçasıyla başlayan Furkan daha sonrasında çıkarttığı Bingi, Mercedes-Benz gibi parçalarla dinleyicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Ocak 2021‘de çıkarttığı “Mercedes-Benz” parçası YouTube ve Spotify platformlarında toplamda 20 milyon dinlenmeyi geçti. Organize’nin Instagram‘da 47 binden fazla takipçisi, YouTube‘da 32 binden fazla abonesi, Spotify’da 610 binden fazla dinleyicisi bulunuyor.

organize kaç yaşında 2

Organize Kaç Yaşında?

Organize, 2001 yılında İstanbul’da doğmuştur ve 20 yaşındadır.

Organize Nereli?

Organize, doğma büyüme İstanbulludur ve şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

Organize Gerçek Adı?

Organize kimdir hakkında en çok merak edilen soru Organize’nin tam adı, henüz bilinmiyor sadece ilk isminin Furkan olduğu biliniyor soyadı hakkında henüz bilgi yok.

Spotify

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Rap

Rap “kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı” içerir ve müzikal benzeri tarzlarda yapılabilmektedir. Rap’in bileşenleri “içerik” , “akış” ve “sunum”dan oluşmaktadır. Rap, spoken word‘den farklıdır çünkü genellikle müzik eşliğinde icra edilir. Rap, hip hop müziğinin temel bileşenlerinden biridir ve özellikle bu türle ilişkilendirilir ancak rapin kökenleri hip-hop kültüründen öncesine dayanmaktadır. Modern rap’in en eski örnekleri, Batı Afrika griot geleneğine dayanmaktadır.. Rap’in “Rhytm And Poem” veya “Rhytmic African Poetry” sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak “ağır eleştiri” anlamına gelmektedir.

Rap, sözlerin müziğin tempo ve ritmine uyarlanarak söylendiği bir yapıdadır. Rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir ve rap içinde çeşitli alt türler oluşmuştur. Bunlara örnek olarak Gangsta, G-funk, Hardcore, Party ve Pesimist rap gibi örnekler gösterilebilir.