aysude kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Aysude kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Aysude hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Aysude Kimdir?

aysude kaç yaşında

Aysude, TikTok fenomenidir. 1.64 Boyunda olan Aysude 50 KG‘dır, burcu Yengeç‘tir. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Aysude’nin TikTok‘da 1.1 milyondan fazla takipçisi ve 69 milyondan fazla beğenisi, YouTube kullanmıyor, Instagram‘da 154 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Aysude Kaç Yaşında?

Aysude, 2002 yılında Ankara‘da doğmuştur ve şuan 19 yaşındadır.

Aysude Nereli?

Aysude, doğma büyüme Ankaralıdır fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@aysudexxTiktokun keşfeti kapanmış ama ben yinede arlanmaz bi insan olduğum için atıyorum ❤️🍀 ##ayfc♬ Zaman – KADR

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.