batuflex kimdir

Türkiye’nin popüler rap sanatçılarından Batuflex son zamanlarda oldukça popüler olmuş durumda. Çoğu dinleyicileri Batu hakkında çoğu şeyi merak ediyor. Batuflex kimdir, Batuflex kaç yaşında, Batuflex gerçek adı gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Batuflex Kimdir?

batuflex kaç yaşında

Batu, Rap sanatçısıdır. 1.80 boyunda olan Batu 70 KG‘dır. Rap hayatına “Yükselmemi İstemezler” parçasıyla başlayan Batu daha sonrasında çıkarttığı ATM, Kafa Roket gibi parçalarla dinleyicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Eylül 2020‘de çıkarttığı “Amcalar Geldiğinde” parçası YouTube ve Spotify platformlarında toplamda 20 milyon dinlenmeyi geçti. Batu’nun Instagram‘da 141 binden fazla takipçisi, YouTube‘da 67 binden fazla abonesi, Spotify’da 1 milyon 300 binden fazla dinleyicisi bulunuyor.

Batuflex Kaç Yaşında?

Batu, 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur ve 22 yaşındadır.

Batuflex Nereli?

Batu, doğma büyüme İstanbulludur ve şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

Batuflex Gerçek Adı?

Batu kimdir hakkında en çok merak edilen soru Batu’nun tam adı henüz bilinmiyor sadece ilk isminin Batuhan olduğu biliniyor soyadı hakkında henüz bilgi yok.

Spotify

Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarların yanı sıra taşınabilir aygıtlardan Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan aygıtlar üzerinden erişilebilir.

Rap

Rap “kafiyeli ve ritmik bir şekilde sokak dili konuşmayı” içerir ve müzikal benzeri tarzlarda yapılabilmektedir. Rap’in bileşenleri “içerik” , “akış” ve “sunum”dan oluşmaktadır. Rap, spoken word‘den farklıdır çünkü genellikle müzik eşliğinde icra edilir. Rap, hip hop müziğinin temel bileşenlerinden biridir ve özellikle bu türle ilişkilendirilir ancak rapin kökenleri hip-hop kültüründen öncesine dayanmaktadır. Modern rap’in en eski örnekleri, Batı Afrika griot geleneğine dayanmaktadır.. Rap’in “Rhytm And Poem” veya “Rhytmic African Poetry” sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak “ağır eleştiri” anlamına gelmektedir.

Rap, sözlerin müziğin tempo ve ritmine uyarlanarak söylendiği bir yapıdadır. Rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir ve rap içinde çeşitli alt türler oluşmuştur. Bunlara örnek olarak Gangsta, G-funk, Hardcore, Party ve Pesimist rap gibi örnekler gösterilebilir.