bilal budak kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Bilal Budak namı diğer bilalalf kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Bilal Budak hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Bilal Budak Kimdir?

bilal budak kaç yaşında

Bilal Budak, TikTok fenomenidir. 1.78 Boyunda olan Bilal 70 KG‘dır, burcu bilinmiyor. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Bilal’in TikTok‘da 1.5 milyondan fazla takipçisi ve 70 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 159 binden fazla abonesi, Instagram‘da 141 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Bilal Budak Kaç Yaşında?

Bilal, 2001 yılında Erzurum‘da doğmuştur ve şuan 20 yaşındadır.

Bilal Budak Nereli?

Bilal, doğma büyüme Erzurumludur fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@1bilalalf_🌱👑 @ahsenertsn ##teamalf♬ orijinal ses – Sumeyyetedik

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.