elanur pat kimdir

Twitch dünyasından tanıdığımız Elanur Pat kimdir, kaç yaşında, nereli vs. gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Elanur Pat hakkında detaylara bakalım.

Elanur Pat Kimdir?

elanur pat kaç yaşında

Elanur Pat, Twitch platformunda yayınlar yaparak oldukça büyük kitlelere erişti, daha sonrasında hem şarkı çıkardı hem de BigBossLayf evine giderek kitlesini daha da büyüttü.

Elanur Pat Kaç Yaşında?

Elanur Pat, 30 Aralık 2000 tarihinde Ordu‘da dünyaya gelmiştir.

Elanur Pat Nereli?

Elanur Pat, Ordu‘da dünyaya geldi fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

Elanur Pat’ın Instagram‘da 1 milyondan fazla takipçisi, YouTube‘da 327 binden fazla abonesi ve Twitch‘de de 436 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Twitch Nedir?

twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Haziran 2011’de genel ilgi alanı olan yayın platformu Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak sunulan site, öncelikle video oyunlarının canlı akışına odaklanıyor. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.

Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 milyon Amerikan doları karşılığında satın alınmıştır. daha sonra şirketin abonelik hizmeti Amazon Prime ile sinerjilerin ortaya çıkmasına yol açtı. Twitch daha sonra Curse LLC’ni satın aldı.

Bilgilere göre, Twitch’in Temmuz 2020’de yaklaşık 7,46 milyon aktif yayıncısı vardı. Günlük izleyici 15 milyon, aylık kullanıcı sayısı 140 milyon olarak belirlendi.