eylül adıgüzel kaç yaşında

Twitch dünyasından tanıdığımız Eylül Adıgüzel kaç yaşında, kimdir, nereli vs. gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Eylül Adıgüzel hakkında detaylara bakalım.

Eylül Adıgüzel kimdir?

Eylül, Twitch yoğunluklu olarak sosyal medyada içerik üreticiği yapıyor. Twitch öncesinde YouTube, Instagram gibi yerlerde içerik üreten Eylül, daha sonrasında Twitch platformuna giriş yaptı ve oldukça popüler hale geldi. Genellikle CS, Valorant ve sohbet yayınları yapıyor. Eylül, Okan Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümünde eğitim görmektedir. Eylül’ün Twitch‘de 345 binden fazla takipçisi, Instagram‘da 253 binden fazla takipçişi ve YouTube‘da 180 binden fazla abonesi bulunuyor.

eylül adıgüzel kaç yaşında 2

Eylül Adıgüzel nereli?

Eylül, aslen Diyarbakırlıdır fakat İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve şu anda İstanbul’da yaşamaktadır.

Eylül Adıgüzel kaç yaşında?

Eylül, 25 Şubat 1998 yılında doğmuştur ve şu an 23 yaşındadır.

Twitch Nedir?

twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Haziran 2011’de genel ilgi alanı olan yayın platformu Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak sunulan site, öncelikle video oyunlarının canlı akışına odaklanıyor. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.

Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 milyon Amerikan doları karşılığında satın alınmıştır. daha sonra şirketin abonelik hizmeti Amazon Prime ile sinerjilerin ortaya çıkmasına yol açtı. Twitch daha sonra Curse LLC’ni satın aldı.

Bilgilere göre, Twitch’in Temmuz 2020’de yaklaşık 7,46 milyon aktif yayıncısı vardı. Günlük izleyici 15 milyon, aylık kullanıcı sayısı 140 milyon olarak belirlendi.