mertcan bahar kaç yaşında

Dünyanın en popüler platformlarından biri olan YouTube‘da popüler içerik üreticilerinden Mertcan Bahar kaç yaşında, kimdir, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Mertcan Bahar hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Mertcan Bahar kimdir?

2010 yıllarında sosyal medya fenomenliğe ilk adımını atan Mertcan, ilk başlarda sosyal medyalarda çektiği videolarıyla belirli bir popülariteyi elde etmişti. Daha sonrasında YouTube platformuna giriş yapan Mertcan, kısa bir sürede büyük bir kitleye sahip oldu. Bir süre sonra ilk kanalında çok fazla telif vb. sorunları yaşan Mertcan, Mevtcan Bahav adında yeni bir kanal açarak devam etmiştir. Eski kanala göre bu kanalda daha çok kişiye ulaşmıştır. Mertcan’ın YouTube kanalında 650 binden fazla abonesi, Instagram‘da 180 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

mertcan bahar kaç yaşında 2

Mertcan Bahar kaç yaşında?

Mertcan, 1 Ocak 1998 yılında Trabzon‘da dünyaya gelmiştir.

Mertcan Bahar nereli?

Mertcan, Trabzonludur fakat İstanbul‘da yaşamaktadır.

YouTube Nedir?

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

YouTube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS, BBC, Vevo, Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da YouTube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır. Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilirken onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilirler. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir.