merve yalçın kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Merve Yalçın kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Merve Yalçın hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Merve Yalçın Kimdir?

merve yalçın kaç yaşında

Merve Yalçın, TikTok fenomenidir. 1.68 Boyunda olan Merve 51 KG‘dır, burcu bilinmiyor. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Merve’nin TikTok‘da 4.4 milyondan fazla takipçisi ve 206 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 711 binden fazla abonesi, Instagram‘da 943 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Merve Yalçın Kaç Yaşında?

Merve, 19 Mayıs 1999 yılında İstanbul‘da doğmuştur ve şuan 22 yaşındadır.

Merve Yalçın Nereli?

Merve, doğma büyüme İstanbulludur ve şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@merveyalcinBaşımız döndü yav♬ orijinal ses – Gözde

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.