pqueen kimdir

Twitch dünyasının sevilen isimlerinden, şirin mi şirin Pelin Baynazoğlu namı diğer Pqueen kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Pqueen hakkında detaylı bilgilere bakalım.

pqueen kaç yaşında

Pqueen Kimdir?

Pelin Baynazoğlu, 18 Temmuz 1992 yılında dünyaya gelmiştir ve doğma-büyüme Ankaralıdır. Pelin Baynazoğlu, oyun hayatına internet kafede GTA Vice City oynayarak başlamıştır ve bunun dışında 8 yaşından 20 yaşına kadar da TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir. Pelin Baynazoğlu İktisat bölümü mezunudur, Dumlupınar Üniversitesinde Pedogojik Formasyon eğitimi almıştır şimdide Dumlupınar Üniversitesinde İşletme fakültesinde yüksek lisans yapmaktadır.

Pelin Baynazoğulu (Pqueen92)‘nun Instagram hesabında 478 binden fazla takipçi, Twitter hesabında 172 binden fazla takipçi, Twitch hesabında ise 1,2 milyondan fazla takipçi bulunuyor.

Twitch Nedir?

twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Haziran 2011’de genel ilgi alanı olan yayın platformu Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak sunulan site, öncelikle video oyunlarının canlı akışına odaklanıyor. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.

Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 milyon Amerikan doları karşılığında satın alınmıştır. daha sonra şirketin abonelik hizmeti Amazon Prime ile sinerjilerin ortaya çıkmasına yol açtı. Twitch daha sonra Curse LLC’ni satın aldı.

Bilgilere göre, Twitch’in Temmuz 2020’de yaklaşık 7,46 milyon aktif yayıncısı vardı. Günlük izleyici 15 milyon, aylık kullanıcı sayısı 140 milyon olarak belirlendi.