reynmen kaç yaşında

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram’da popüler içerik üreticisi Yusuf Aktaş nam-ı diğer Reynmen kaç yaşında, kimdir, nereli vs. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Yusuf Aktaş hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Reynmen kimdir?

Yusuf Aktaş, ilk olarak Scorp ve Vine uygulamalarıyla internet dünyasına adım atmıştır. Daha sonrasında iki uygulamanında yayın hayatının son bulmasından dolayı Instagram’a geçiş yapmıştır. Bir aralar Instagram ve YouTube’u oldukça sık bir şekilde kullandıktan sonra artık YouTube’da sadece müzik paylaşımı yapıyor. YouTube’a videolar çekmeyi bırakıp şu an sadece müzik hayatına odaklanmış durumda. Yusuf’un Instagram‘da 7 milyon takipçisi, YouTube‘da 6,3 milyon abonesi bulunuyor.

Reynmen Kaç Yaşında?

Reynmen, 6 Aralık 1995 tarihinde doğmuştur. 26 yaşındadır.

Reynmen Nereli?

Reynmen, doğma büyüme İstanbulludur ve şu an İstanbul‘da yaşamaktadır fakat aslen Sivas’lıdır.

Instagram

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Medyalar filtrelerle, Hashtag’ler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların içeriğine etiketlere ve konumlara göre göz atabilir ve trend olan içeriği görüntüleyebilir. Kullanıcılar, içeriklerini kişisel bir beslemeye eklemek için fotoğrafları beğenebilir ve diğer kullanıcıları takip edebilir. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır. Instagram başlangıçta yalnızca içeriğin 640 piksel ile kare (1:1) en boy oranında çerçeve oranına izin vererek ayırt edildi. 2015 yılında bu kısıtlamalar 1080 piksele yükseltilerek hafifletildi. Servis ayrıca mesajlaşma özellikleri, tek bir gönderiye birden fazla resim veya video ekleme yeteneği ve ‘hikaye’ özelliği ekledi. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. 6 Eylül 2012’de Instagram ile Facebook arasındaki anlaşma, 300 milyon dolarlık nakit satın alma fiyatı ve 23 milyon hisse senedi ile resmen kapandı.

Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018’de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Instagram’ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.