samet topçu kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Samet Topçu kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Samet Topçu hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Samet Topçu Kimdir?

samet topçu kaç yaşında

Samet Topçu, TikTok fenomenidir. 1.70 Boyunda olan Samet 60 KG‘dır, burcu Yengeç‘tir. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Samet’in TikTok‘da 1.8 milyondan fazla takipçisi ve 96 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 246 binden fazla abonesi, Instagram‘da 482 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Samet Topcu Kaç Yaşında?

Samet, 2002 yılında Bursa‘da doğmuştur ve şuan 19 yaşındadır.

Samet Topcu Nereli?

Samet, doğma büyüme Bursalıdır fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@sametolojiSever mi?♬ orijinal ses – Tufan Bey

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.