yaren alaca kimdir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘da popüler içerik üreticilerinden Yaren Alaca kimdir, kaç yaşında, nereli vb. soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Gelin Yaren Alaca hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Yaren Alaca Kimdir?

yaren alaca kaç yaşında

Yaren Alaca, TikTok fenomenidir. 1.65 Boyunda olan Yaren 50 KG‘dır, burcu Boğa‘dır. TikTok’da çektiği playback, dans ve ağır çekim videolarıyla oldukça büyük kitlelere sahip olan Yaren’in TikTok‘da 3.8 milyondan fazla takipçisi ve 324 milyondan fazla beğenisi, YouTube‘da 496 binden fazla abonesi, Instagram‘da 983 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Yaren Alaca Kaç Yaşında?

Yaren, 29 Mayıs 2003 yılında Bursa‘da doğmuştur ve şuan 18 yaşındadır.

Yaren Alaca Nereli?

Yaren, doğma büyüme Bursalıdır fakat şu an İstanbul‘da yaşamaktadır.

@yarenalaca

♬ orijinal ses – 𝘴𝘢𝘨𝘪

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.